pondelok 8. augusta 2016

LEVANDER


 Milujem ju!!! Jej vôňu, jemne fialovú farbu, kvety ... jednoducho celú. Pestujem ju myslím 3 rok. Začala som od malého kríčka, ktorý mal tak 5 vetvičiek a teraz mám obrovský ker z ktorého mám toľko levandule, že skoro vystačí na všetky moje experimenty :) Donedávna som ju používala len ako vôňu do vrecúšok do prádla čo padlo dobre ako šikovný 1. HandMade darček pre blízkych.
 2. Ako som však vyskúšala čaj z tejto rastlinky stal sa mojim spoločníkom pri dlhých nociach. Nielenže dobre chutí a rozvonia celú izbu, fantasticky sa po ňom zaspáva.
3. Šikovnou vecičkou sú aj vankúšiky či hračky naplnené levanduľou, dieťa pri nich vraj krásne zaspinká. No odskúšané to nemám :)
4. Nemožno zabudnúť na levanduľový sirup a med. Určite ho raz pripravím, len musím vyčkať až dorastú zvyšné kríčky :)
5. LEVANDUĽOVÝ OLEJ! Načo ho kupovať keď si ho možno pripraviť doma? A veľmi jednoducho. Niekoľko levanduľových kvetov (čím viac tým lepšie) natlačíme do pohára, pomliaždíme tĺčikom z mažiara na byliny a zalejeme olejom. Ja som použila olivový, môžte aj slnečnicový alebo aký je vášmu srdcu blízky. Uzavrieme a dáme na slnečné miesto na 4 týždne. Potom precedíme cez gázu a používame ako masážny olej alebo pri bolestiach hlavy natrieme v oblasti spánkov :))

A toto sú nový pomocníci do kuchyne :)
Maketa na posypanie torty alebo cupcake-ov. Pomôcky na marcipán :)
Štítky na kompóty, formy na mafinčeky. V poslednej dobe rada pečiem v silikónových formičkách.
Motúziky na všetko čo ma napadne ;)
A krásne etikety na všetky homemade nápady.


Celý víkend sme strávili na festivale. V jednom zo stánkov predávali zmes korenín a čajov. Samozrejme musela som sa tam zastaviť  :)
A stánok s ručne vyrobenými hrnčekmi, zapekacími misami a mnoho iného... Ja som neodolala a doma už mám o riad navyše  :)
Mám veľmi rada cestoviny s tuniakom a čiernymi olivami, takto cez leto ho veľmi často pripravujem :)


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára