nedeľa 19. apríla 2015

Chia koktail - puddingChia Čo to je? A na čo je dobrá?
Chia bola kedysi (podľa mojich zdrojov) stravou a životabudič Indiánov.  Chia semienka sú zdrojom Omega3 mastných kyselín, bielkovín, antioxidantov zdrojom energie, vlákniny...
Semienka sú najviac obsiahnuté rastlinné Omega3, podstatné pre každú jednu bunku v našom tele. Zabezpečujú prirodzenú obranyschopnosť a vyrovnávajú hladinu  cukrov. Takže ak zjeme viac sladkého Chia umožní postupné uvoľnenie cukrov do krvi. Zbaví nás únavy, stresu či bolesti hlavy. Nahrádza kávu a energi nápoje.  Priaznivo pôsobí na našu pokožku a vypadávanie vlasov. Športovci Vďaka týmto semienkam podávajú lepší výkon a študenti sa lepšie sústredia na učivo.

 V kuchyni je vhodná do každého jedla lebo nemení chuť. A svoje účinky nestráca ani varením,pečením či zomletím. Odporúča sa však konzumovať celé semienka. 

To by bolo v SKRATKE o Chia (čia) semienkach všetko. Musím povedať, že keď som o nich počula prvý krát,zaujalo ma to a ako som si o týchto semienkach čítala viac a viac a dozvedela sa, že podstatné využitie majú aj v kuchyni vedela som,že ako káva ani CHIA u nás nesmie chýbať. 
A tu je môj prvý recept s Chia! :)Chia What is it? And what is it good for?
Chia was once (according to my sources) diet and pick-Indians. Chia seeds are a source of Omega-3 fatty acids, proteins, antioxidants, energy source, fiber ...
 I must say that when I heard about Chia for the first time, intrigued me and how I can about these seeds read more and more and learned that they also have significant uses in the kitchen. 
And here is my first recipe with Chia! :)


Potrebujeme :   4 banány 

                       1 liter mlieka 
                        5 lyžíc hnedého cukru 
                        12 lyžičiek Chia
                         jahody
Ingredients :       4 bananas
                         1 liter of milk
                         5 tablespoons brown sugar
                         12 teaspoons Chia
                         strawberries

1.Banány rozmixujeme a pridáme cukor. Orestujeme na panvici kým sa cukor nerozpustí.
  Blend bananas and add sugar. Fry in a pan until the sugar dissolves.

2. Pridáme vlažné mlieko a pridáme Chia.
    Add the warm milk and give Chia.
 3. A servírujeme
    And we can serve.
internet

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára